KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
VYSOČINA
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky UNESCO
Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

Deset let informačního centra ve Smetanově rodišti

Na konci června oslavilo Informační centrum v Litomyšli deset let od slavnostního otevření, které se uskutečnilo v roce 1993 za přítomnosti Livie Klausové, manželky současného prezidenta ČR Václava Klause.

Paní Klausová nebyla zdaleka jediná významná osobnost, která prostory informačního centra na Smetanově náměstí navštívila - podíval se sem během své soukromé návštěvy v Litomyšli i tehdejší prezident Václav Havel a dalšími známými osobnostmi byli např. operní pěvkyně Dagmar Pecková, zpěvačka Bára Basiková, Milan Knížák, Ivan Vyskočil a další.

Vedoucí "íčka" a provozovatelkou na základě mandátní smlouvy s městem byla od založení do roku 1997 paní Eva Piknová, poté došlo na tomto postu k výměně a na místo Evy Piknové nastoupila Blanka Brýdlová, která je provozovatelkou i nyní, přičemž dočasně je pověřena vedením paní Markéta Dvořáková.

Mezi hlavní akce, které infocentrum spolupořádalo, patří setkání sedmi středoevropských prezidentů v dubnu 1994, návštěva Juana Carlose v roce 1996, Mezinárodní sborová soutěž a pomoc při udržování kontaktů mezi Litomyšlí a partnerskými městy. V dubnu roku 2002 infocentrum uspořádalo ve spolupráci s Asociací infocenter ČR Celorepublikové setkání infocenter České republiky v prostorách zámeckého kongresového centra. Každoročně představují pracovníci infocentra krásy města na nejvýznamnějších veletrzích cestovního ruchu v ČR i v zahraničí. Díky stabilnímu okruhu průvodců zajišťuje také infocentrum prohlídky města v pěti jazycích. Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu uspořádalo infocentrum několik regionálních prezentací pro domácí i zahraniční touroperátory a novináře.

Úspěchem informačního centra Litomyšl bylo získání ceny za nejlepší propagační materiál v ČR v kategorii "leták- skládačka" na soutěži propagačním materiálů Tourpropag 99 v Písku za soubor infoletáků o městě a okolí. Dále infocentrum získalo ocenění ve dvou ročnících soutěže O nejhezčí turistickou pohlednici. Neméně důležitým oceněním bylo vyhlášení litomyšlského infocentra nejlepším informačním centrem Pardubického kraje roku 2002 - tedy hned v prvním ročníku vyhlašování soutěže. K ocenění jistě přispěl i fakt, že v dubnu r. 2001 byla otevřena sezónní pobočka infocentra na zámku, která zdárně funguje pro turisty z ČR i zahraničí již třetí letní turistickou sezónu.

Informační centrum neposkytuje pouze služby pro turisty, ale i občany města. Od roku 1995 je pravidelně vydáván a do každé domácnosti doručen Kalendář kulturních a sportovních akcí (nyní jako součást Lilie), velmi vyhledávanou službou je poskytování informací o vlakových a autobusových spojích, kopírování či internet pro veřejnost. Jednou z posledních nově nabízených služeb je prodej vstupenek Tickeart na pražské i mimopražské muzikály, divadla, balet, operu atd.

Nejenom za výše zmiňované úspěchy, ale za každodenní rozvoj a chod informačního centra patří velké poděkování všem současným i bývalým zaměstnancům, brigádníkům i praktikantům, průvodcům, spolupracovníkům i sympatizantům informačního centra Litomyšl. Stejně velký dík je třeba poslat i radním města a zastupitelům, bez jejichž podpory by nebylo možné infocentrum provozovat.

Informační centrum Litomyšl
Blanka Brýdlová

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 2 názory)
Simona Sládková04.08.2003 v 19:32
Samozřejmě se připojuji s gratulací - už nám roste další generace "pracovníků v IC" :-)))). (Naše malá tam vyrostla od mimíska do pěti let a práci se zákazníkem ovládá už teď perfektně :-))).

Luděk Šorm, IC Pardubice11.07.2003 v 15:36
Teď jsem se dozvěděl, že kolegyně Blanka Brýdlová ve svém článku nezmínila nejkrásnější dárek k jubileu svého "íčka": právě 9.června 2003 se jí narodila dcera Justýna (49 cm, 3 kg). Upřímně gratuluji a dcerce i mamince přeji hlavně pevné zdraví.

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 11.07.2003 v 13:00 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
Zprávy horské služby
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Sněhové zpravodajství
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba